8 ayda sosyal medyanın en iyileri arasına uzanan yolculuk

1 Mayıs 2016’dan beri sosyal medya yönetimini üstlendiğimiz Ahmet Kul İnşaat, 8 ay gibi kısa sürede Türkiye’nin en sosyal markaları arasında yerini alarak dijital alandaki birçok yeniliğin de öncüsü oldu.

8 ayda neler oldu?

Sosyal medyayı en iyi kullanan markalar arasında ilk 20’ye girdi

Türkiye Sosyal Medya Endeksi SocialBrands Aralık 2016 raporlarına göre, Ahmet Kul İnşaat sosyal medyayı en iyi kullanan inşaat firmaları arasında yerini aldı. 8 aylık çalışmanın öncesinde dijital alandaki iletişim yatırımı sıfır olan marka, ülkemizin önde gelen inşaat firmalarının birçoğunu geride bıraktı.

Instagram Stories ile kampanya geliştiren ilk inşaat firması oldu

Instagram’ın yeni özelliği olan “hikayeler” bölümünde kampanya geliştiren ilk inşaat firması olduk.

akul_stories1b

Kampanya ile Ahmet Kul Grubu’nun 35 yıllık ticari geçmişinin ve ürettiği projelerin insanlara duyurulması ve farkındalık yaratılması amaçlandı. “35 yıllık bir başarı hikayesi” isimi ile sunduğumuz kampanya kurgusuna göre, 10 gün boyunca Instagram’ın hikayeler bölümünden her gün bir soru soruldu. Sorular amaçlanan mesajların öğrenilmesine yönelik olduğundan takipçilerin soruların cevabını bulabilmesi için markayı ve hikayesini internette araştırması gerekiyordu. 10 gün sonunda doğru cevapları veren takipçiler arasından bir kişiye bilgisayar hediye edildi.

Facebook’ta 360 derece deneyimi sunan ilk inşaat firması oldu

Pazarlanan ürün bir konut ise projenin bitmiş halini en doğru şekilde müşteriye sunabilmek satışa dönüştürmede önemli bir basamak. Facebook’un yakın zamanda hayata geçirdiği 360 derece özelliğini gerek daire içleri gerekse gerçekte görünen manzara gibi bir çok görseli Ahmet Kul İnşaat Facebook sayfasında etkileşimli olarak sunmaya başladık.

Dom Interactive olarak markalarımızıla birlikte yeniliklere imza atmaktan ve fark yaratmaktan keyif alıyoruz. 2017 yılında da yeni iletişim araçlarını yakından takip ederek bunları markalarımızın mesajına hizmet eden bir kampanya fikrine dönüştürmeye devam edeceğiz.