Facebook Messenger’a reklamlar geliyor

TechCrunch’ın paylaştığı bilgiye göre Messenger’dan para kazanmayı hedefleyen Facebook 2016 ikinci çeyreğinde Messenger üzerinden markaların, potansiyel müşterilerine mesaj/reklam göndermesine olanak sağlanacak.

Tabii ki ilk aşamada akıllara “spam” yapılacağı gelse de bunu önelemek için bazı çalışmalar yapılıyor. Messenger üzerinden reklam göndermek isteyen markaların, reklam göndereceği kişi ile daha önce Messenger üzerinden iletişime geçmiş olması gerekecek. Yani şu anlama geliyor, daha önce Messenger üzerinden yazıştığınız bir marka size reklam gönderebilecek. Böylece ilgisiz reklamlardan korunmuş olacaksınız ve markalar size reklam gönderebilmek için bir şekilde sizinle sohbet başlatmaya çalışacak.

Bu olay Facebook’un markalara sağlayacağı özel bir link aracılığıyla olacak. “fb.com/msg/sirketadi” şeklinde bir bağlantı sahibi olacak firmalar, bu linki müşterilerine göndererek onlarla sohbet başlatabilecek. Siz onlara bu linkten ulaşabileceğiniz gibi sohbet başlatmanız onların da size reklam göndermesine izin verdiğiniz anlamına gelecek. (Sosyalmedya.co)